Zdecyduj się na salon w ogrodzie zimowym

Najczęściej w ogrodzie zimowym lokuje się salon wśród zieleni. W pierwszym rzędzie powinieneś wyposażyć to miejsce w umeblowanie – najlepszy zestaw to sofa ogrodowa, fotele i stolik, który przyda się do miłego spędzenia czasu ze znajomymi. Kolejnym punktem na liście inwestycji, istotnym dla Ciebie i roślinności, będzie ogrzewanie. Wówczas odpoczniesz z tabletem czy gazetą w ręku w sąsiedztwie palm czy storczyków. Relaks przy kubku z czymś gorącym pod krzewem papai smakuje naprawdę wyjątkowo. Na pewno pasują do tego wschodnie dekoracje z typowymi ornamentami ozdobnymi. Najlepiej dołączyć nieco oryginalnych gadżetów, takich jak świece zapachowe, latarenki czy inne ozdoby. Dopasuj do tego miękkie ozdoby – jaśki, koce i kapy zostawione niby mimochodem. Ważne, żeby stworzyć sympatyczny nastrój, który będzie dodawał wnętrzu jeszcze więcej ciepła i spokoju.

Czym wypełnić wnętrze ogrodu pod dachem

Najwięcej osób decyduje się na rattan, surowiec tradycyjny, doskonale łączący się się z roślinnością. Bardzo dobrze sprawdza się substytut rattanu, czyli technorattan, tworzący sprzęty do ogrodu o różnych ciekawych formach. To materiał szczególnie odporny na niekorzystną pogodę. Na skutek działania promieniowania UV i pary wodnej nie traci kształtu ani barwy, dzięki czemu pozostaje jedną z ciekawszych propozycji do ogrodu pod dachem. Atrakcyjne rozwiązanie to sprzęty wykonane z palet. Rozłożyste sofy czy narożniki, krzesełka i fotele prezentują się rewelacyjnie. Tu też pasują donice, wykonane palet. Śmiało można umieścić w paru punktach drewniane pudła, które sprawdzą się jako miejsce na podręczne drobiazgi. Zadbaj, by części umeblowania nie okazały się zbyt masywne.

Ogród zimowy na tarasie – warta rozważenia inicjatywa

Jeśli nie boisz się wyzwań, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć ogromnej posesji, aby zyskać kawał pomieszczenia z zielenią w środku własnego domu. Konstrukcje mogą być wykonane na bazie szkła czy przezroczystego tworzywa. Przede wszystkim trzeba zadbać, by ich styki ze ścianami były dokładnie zespolone. Wykreowanie przytulnego nastroju to bardzo istotna sprawa. W miejscu na uboczu ozdobionym z każdej strony roślinami spędzisz miło czas na przebywaniu z rodziną i z przyjaciółmi. Poranna herbata i książka czy tablet w rękach w takiej scenerii to wyjątkowo cenne chwile.