Top 5 najlepszych benefitów pracowniczych

Istnieje wiele możliwości, którymi pracodawca może wpłynąć na zwiększenie motywacji pracownika. Do grona najchętniej wybieranych możemy zaliczyć głównie ofertę prywatnej opieki medycznej, zajęcia sportowe oraz firma cateringowa. Jakie jeszcze istnieją dodatki dla pracowników, na czym polegają i jakie mają zalety?

Karnet sportowy dla pracownika – sposób na chwilę relaksu po ciężkiej pracy

Benefity pracownicze to metoda na zatrzymanie w firmie jej najlepszych pracowników, są też doskonałą metodą na zmotywowanie pracownika. Żeby udostępnić pracownikom odpowiednie dodatki motywacyjne, warto zainspirować się tymi oferowanymi przez konkurencję. Jedną z najpopularniejszych opcji dłuższego czasu są karty z możliwością bezpłatnego wstępu do obiektów sportowych między innymi basenów, siłowni czy szkół tańca i korzystania z zajęć sportowych i rekreacyjnych. Jest sporo firm, które oferują takie usługi, niektóre miejsca kierują swoją ofertę nie tylko dla pracownika, ale też do jego najbliższych albo znajomych.

Prywatna opieka medyczna — bezpieczny pracownik to szczęśliwy pracownik

Wiele firm coraz chętniej wprowadza ofertę benefity pracownicze w formie pakietów z prywatną opieką medyczną. Jej zakres jest uzależniony od wybranego pakietu i potrzeb pracowników. Zazwyczaj można liczyć na dostęp do różnych lekarzy oraz diagnostyki. W zależności od wariantu abonamentu, można takim pakietem objąć również członków rodziny pracownika.

Catering firmowy i jego wpływ na efektywność pracowników

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę nastroju i zwiększenie motywacji do pracy jest pożywny i smaczny posiłek, to pewne. Udostępniając catering firmowy, pracodawca umożliwia zjedzenie smacznego i pożywnego posiłku pozwalając zarazem zaoszczędzić sporo czasu poświęcanego na przygotowywanie posiłków w domu.

Wyjazdy integracyjne — najlepszy sposób na efektywniejszą pracę zespołu

Wspólna aktywność sportowa, zajęcia kreatywne, dalsze i bliższe wycieczki to coraz częściej wybierane sposoby na integrację pracowników oraz zjednoczenie podwładnych z przełożonym. Tego typu atrakcje dobrze jest organizować cyklicznie – najlepiej raz na pół roku. Jeżeli problemem przy organizacji okazuje się kwestia czasu, najlepiej sięgnąć po pomoc wyspecjalizowanych firm, które zorganizują wszystko, a wydarzenie zagwarantuje same niezapomniane chwile.

Inwestowanie w kursy dla pracownika przynosi zyski dla obu stron

Jedną z głównych rzeczy, jakie mogą mieć wpływ na dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa oraz określają jej pozycję na rynku są wykwalifikowani pracownicy. Właśnie z tego powodu zadaniem przedsiębiorstwa jest inwestowanie w rozwój zespołu, takie działanie będzie korzystne i dla firmy i dla zatrudnionego w niej pracownika.