Sprawdź, czy znasz wszystkie rodzaje tkanin

Tkanina wyróżnia się na tle dzianiny tym, że utworzona jest z uporządkowanych prostopadle wobec siebie nitek. Przeplatane są one na skroś co sprawia, że materiał jest w stanie utrzymać większą ścisłość. Dzianinowy materiał różni się od tkaniny także rozciągliwością. Jest także mniej stylowa i elegancka.

Wełna – czy jest ktoś, kto nie ceni poczciwej ciepłej wełny, która przydziela falę gorąca, lecz czasami daje się też we znaki, drapiąc łagodnie skórę.

Niekonwencjonalne technologie w stwarzaniu ubrań minimalizują ten irytujący pretekst, dlatego uczucie drapania wykonanego z wełny kardigana czy też okrycia jest zupełnie niezauważalne.

Wełna jest trochę cennym wyrobem, w głównej mierze kiedy nie posiada choć minimalnych domieszek. Określana jest nierzadko określeniem, np. wełna kozia czy owcza. Jej największym walorem jest to, że przędza z wełny zatrzymują sporo powietrza, dzięki czemu ciepło jest wtedy zatrzymane na dłuższy okres. Wełna jest również higroskopijna, w związku z tym doskonale chłonie wodę. Ta zaleta powoduje, iż w wykonanej z wełny czapce lub pulowerze nie czuje się dyskomfortu przepocenia. Dodatkowo, ubierając odzież wełnianą, można mieć pewność, iż nie będzie pognieciona. Niepodatna jest na wyższą temperaturę i wyzwaniem jest ją pobrudzić. Natomiast jej najistotniejsze niedoskonałości to rozciągliwość, mechacenie, pilśnienie i powodowanie alergii. Nie można nie wspomnieć również o cyklicznej kosmetyce, bo wełna jest trudna w zachowaniu swoich właściwości.

Kaszmir – z całą pewnością nie każdy ma świadomość, że wyrób ten jest pochodnym wełny oraz uściślając z jego przędzy. Dawniej materiały stworzone z jedwabiu były zastrzeżone dla najmożniejszej części społeczności. W naszej epoce jest to tworzywo dla każdego, mimo to są tacy, którzy nie lubią zakładać kostiumy z niego wykonane. Jest miękki, wytrzymały na zgniecenia i bakterie i kurz, wytrzymały i przepuszczalny.Zależnie od temperatury jedwab grzeje bądź ochładzać. Jednakże w większości przypadków kupuje się stworzone z jedwabiu zasłony i pościel, które prezentują się nad wyraz elegancko. Do najbardziej znanych materiałów wykonanych z jedwabiu zalicza się satynę, żorżetę, korę, szyfon i taftę. Więcej znajdziesz wpisując w wyszukiwarce: dzianiny Łódź.