Jakie złe wybory zazwyczaj zdarzają się managerom?

Tylko ten, kto nic nie robi, nie błądzi. W wypadku gdy utwierdzamy się w przekonaniu, że jest inaczej, jesteśmy zamknięci na fakty. Pomyłki przytrafiają się pracownikom na niejednym szczeblu. Czy w gronie kadry szczególnie narażonej na błądzenie są specjaliści od zarządzania? Czy szkolenia dla managerów potrafią odwrócić niekorzystne tendencje?

Po pierwsze – komunikacja

Komunikacja to bardzo ważny czynnik w każdej relacji, także tej zawodowej. Mur wyrosły na linii menedżer – pracownicy, a także między nim i równymi mu w hierarchii liderami z pozostałych komórek to powszechny błąd zbyt pewnych siebie managerów. Nieodpowiedni przepływ wiadomości oraz decyzyjne bezhołowie sprawiają, że rodzą się plotki, konflikty, a nawet duplikowanie wykonywanej pracy. Przepływ informacji w firmie możemy poprawić dzięki takim sposobom udoskonalania jak szkolenia dla managerów. To dobra szansa, by poradzić sobie z niedobrą sferą komunikacji, także w życiu poza pracą.

Czy managerowie nie popełniają błędów?

Czasem bywa że debiut managera (ale nie tylko) określa nadmiar zaufania do swoich konceptów. Stawia tylko na własne pomysły i zachowuje się, jakby nie wiedział, że to osłabia siłę twórczą, poza tym zabija w pracownikach kreatywność. Każdy projekt, który nie pochodzi spod rąk szefa, stanie się czyś niewartym uwagi. Z narcystycznym myśleniem ciężko zbudować dobry team Szkolenia dla managerów mogą nam pomóc dostrzec problem i nauczą pracy zespołowej bez uszczerbku dla ambicji lidera.

Kolejne zebranie, ale o czym?

Nie jest to tajemnicą, że zebrania zwykle należą do uciążliwych. Tu pojawia się częsty błąd managerów. Skakanie po punktach programu, wałkowanie detali, miałkie komentarze generują poważny bałagan i szybkie ziewanie uczestników. Dzięki szkoleniom dla managerów to właśnie kadra zarządzająca szybko przyswoi wiedzę, jak organizować zebrania.

Czym zachęcić podwładnych?

Pracownicy, którzy są zmotywowani i dobrze wynagradzani, są wydajni i bardziej kreatywni. Zbyt często jednak zdarza się, że managerowie nie doceniają wpływu tych aspektów na swoich ludzi. Efekt przymuszania w miejsce nagradzania zazwyczaj przynosi opłakane skutki.

Mody w zarządzaniu? Nie daj się na to złapać
Nowinki pojawiają się także w temacie zarządzania. Przeważnie dzieje się z nimi to, co zawsze w takim przypadku – odchodzą w niebyt. W zarządzaniu nie ma miejsca na nowatorstwo, ponieważ sposoby efektywnego zarządzania w grupie są stosowane nie od dziś.

Tych błędów można unikać. Szkolenia dla managerów da się dostosować do oczekiwań i aktualnego stanu kadrowego, toteż z poważnymi wyzwaniami pomogą uporać się dość skutecznie.