Jak przygotować skórę do opalania?

Słoneczne tygodnie tuż tuż, więc wszyscy nie mogą się doczekać urlopowego szaleństwa. W czasie relaksujących chwil szybko korzystamy z promieni słonecznych, aby cała karnacja nabrała pięknego, brązowego odcienia. Warto jednak mieć na względzie, że do opalania też powinniśmy się odpowiednio przygotować, aby efekty okazały się zadowalające.

Zanim zaczniesz się opalać, zrób peeling

Mało kto pamięta, że przed rozpoczęciem opalania opłaca się wykorzystać konkretne domowe procedury, które spowodują, że będziemy prezentować się wyjątkowo urodziwie. Jeśli planujemy opalanie na plaży, dzień wcześniej powinniśmy obowiązkowo zrobić peeling. Dlaczego? Trzeba zdecydowanie usunąć martwą warstwę ciała. Za sprawą złuszczenia opalimy się jednolicie na głęboki czekoladowy odcień. Wiele zależy od naszej skóry – przy wrażliwej nie możemy przesadzać w doborze zabiegów pielęgnacyjnych. Podrażniony naskórek może bowiem źle zareagować na promienie słońca.

Czy zaopatrzyć się kosmetyk z faktorem do opalania?

Wśród zasad na temat opalania na czoło forsuje się stosowanie środków z filtrem. Należy je stosować za każdym razem, kiedy zamierzamy wyjść na słońce. Wyjście bez zabezpieczenia najbardziej może odbić się okolicach ust i nosa. Powikłaniem po opalaniu bez zalecanego preparatu mogą być poparzenia. Uważaj na to, dlatego że nadliczbowa ilość promieniowania ultrafioletowego może doprowadzić nawet do rozwinięcia się nowotworu skóry. Jeżeli masz na ciele pieprzyki lub znamiona, koniecznie musisz je osłonić. Innym efektem ubocznym zbyt intensywnego opalania jest erozja naskórka i rozwój zmarszczek. Toteż nie opłaci się oszczędzać na wartości filtra. Na koniec nie wolno zapomnieć , by chronić podczas opalania najmłodszych członków rodziny, których powierzchnia ciała jest niezwykle delikatna, a przez to bardzo podatna na działanie promieniowania UV.

Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy

W czasie urlopu nad wodą z pewnością nieraz niezastąpiony okazał się ręcznik plażowy, dlatego też tam szczególnie warto mieć go przy sobie. To szczególnie przydatne, uniwersalne tekstylia. Tu przychodzi na myśl wykorzystanie go jako podkładu do plażowego wypoczynku. Ręcznik plażowy przydaje się oczywiście również wówczas, gdy będziemy chcieli wytrzeć cialo po zanurzeniu w wodzie. Jeśli zorientujesz się, że słońce upał jest zbyt mocny, masz tuż obok osłonę do zarzucenia na plecy. Warto wybierać więc duże ręczniki, które pozwolą dokładnie chronić całość skóry.