Dresówka – cóż to za towar?

Odzież dresowa uszczęśliwia się istotną sławą . Od dawna dzianina dresowa wykroczyła poza terytoria fitness i doszła do głosu w regularnym wykorzystaniu . Ubiory poczynione z owego luźnego towaru da się teraz napotkać choćby w oficjalnych programach z wybiegów dla modelek .

Czym odróżnia się dresówka ?

Dzianina dresowa występuje w wielorakich niuansikach a także szablonach , gdzie popularność tej dzianiny może być niezliczona . Szczególnie istotne wydaje się to, że odzież stworzona z tego materiału okazuje się bardzo komfortowa i przewiewna . Nadaje się na materiał zarówno dla małoletnich , jak i ich rodziców .

Jeśli chodzi o skład , generalnie dzianina dresowa zawiera bawełnę i domieszkę syntetyków . Cechuje się sprężystością i znakomitą cyrkulacją powietrza . Tym samym ubranie z takiego materiału sprawdzi się w chłodniejsze i gorętsze dni . Występuje w różnych przedziałach grubości . Rozróżniamy dwa zasadnicze rodzaje tego półproduktu : to dzianina dresowa drapana i niedrapana (pętelkowa) . Dresówka drapana i niedrapana różni się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury . Dresówka pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry . Natomiast dzianina dresowa drapana często ma pewną ilość poliestru, dzięki czemu jest rozciągliwa i niewrażliwa na odkształcenia .

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana jest gruba, elastyczna i posiada wysoką gramaturę . Na odwrotnej stronie ma charakterystyczny , przyjemny w dotyku meszek . Produkuje się z niej ciepłe wdzianka , spodnie , nakrycia głowy , szale oraz podpinki . Skład tej dzianiny to włókno bawełniane z zawartością poliestru lub elastanu . Może obyć się również bez udziału włókien syntetycznych .

Dzianina dresowa pętelkowa

To z kolei odzież , który z wierzchu jest gładki , a z drugiej strony ma charakterystyczne pętelki. Dresówka niedrapana jest miła w kontakcie , odporna – pasuje do wielu typów odzieży . Wykonuje się z niej rozmaite części garderoby – bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeżeli dodamy do niej pewną ilość elastanu, będzie rozkurczliwa . Bez tych dodatków dzianina pętelkowa jest gruba i nie rozciąga się . Wystarczy wziąć pod uwagę , że przekrój , elastyczność lub statyczność dzianiny zależy od jej zawartości i gramatury .